Německý tým na MS ve fotbale má k dispozici obrazové spojení s domovem přes Cisco TelePresence


Bonn, Německo, 11. června 2010 - Společnosti Cisco a Deutsche Telekom poskytly Německé fotbalové federaci možnost využít při 19. Mistrovství světa ve fotbale řešení Cisco TelePresence pro spojení mezi JAR a Německem. Členové německého týmu tak mohou na dálku získat podporu od svých rodin a přátel, kteří zůstali doma. Telepresence bude k dispozici i ostatním členům týmu a novinářům.

Mistrovství začíná dnes v Jihoafrické republice a bude trvat jeden měsíc. V posledních dech se v médiích objevily zprávy, že manželky italských fotbalistů se Mistrovství nezúčastní a zůstanou doma. Němečtí fotbalisté mají v tomto směru značnou výhodu. Členové Německé fotbalové federace, kteří jsou na Mistrovství světa ve fotbale v JAR, mohou využít řešení Cisco TelePresence a jednoduše tak komunikovat "tváří v tvář" se svými spolupracovníky, přáteli a rodinami v Německu na vzdálenost 8000 kilometrů.

Němečtí fotbalisté tak mohou být v častém spojení se svými rodinami a přáteli, kteří zůstali doma, a získat potřebnou psychickou a morální podporu. Telepresence je k dispozici i pro novináře k rozhovorům s hráči, trenéry, fanoušky i členy státních delegací. Obraz i zvuk jsou přenášeny v nejvyšší dostupné kvalitě.

Místnost s telepresence se nachází v konferenčním centru hned vedle hotelu Velmore Grand blízko Pretorie, kde je německý tým ubytován. V Německu jsou telepresence místnosti v hlavním sídle Německé fotbalové federace ve Frankfurtu, dále v Berlíně, Hamburgu, Mnichově, Stuttgartu, Dusseldorfu a Bonnu.

Cisco TelePresence věrně simuluje skutečné osobní setkání. Obraz člověka je přenášen v životní velikosti a ve vysokém rozlišení a díky vysoké rychlosti jsou všechny pohyby, gesta i mimika vidět v reálném čase. Obraz na velkoplošných obrazovkách pak vzbuzuje dojem, jako když spolu účastníci setkání sedí v jediné místnosti. Výhodou telepresence je také zachování očního kontaktu účastníků, reálný hlasový projev, možnost sdílení dokumentů nebo jednoduchost používání podobná klasickému telefonátu.

Německé fotbalové federaci poskytly řešení telepresence společnosti Cisco a Deutsche Telekom. Deutsche Telekom je partnerem Německé fotbalové federace a "Premium Partnerem" národních týmů mužů, žen a dorostu od roku 2005.

Kontaktní osoby:

Petr Ryvola, Marketing Manager, Cisco Systems CR
pryvola@cisco.com, +420 221 435 034

Jakub Hynek, mediální zástupce, Madison PA
hynek@madisonpa.cz, tel.: +420 606 246 215

Poznámky pro editory:

O Cisco Systems

Cisco, (NASDAQ: CSCO) je celosvětovým lídrem v oblasti síťových služeb, které mění způsob, jakým se lidé připojují, komunikují mezi sebou a spolupracují.

Letos Cisco slaví 25 let v oblasti technologických inovací, výjimečného řízení firmy a společenské odpovědnosti.

Informace o společnosti Cisco jsou k dispozici na http://www.cisco.com. Další zprávy lze nalézt na http://newsroom.cisco.com.

Cisco, Cisco Systems, Networking Academy a logo Cisco jsou registrované ochranné známky společnosti Cisco Systems, Inc. ve Spojených státech amerických a dalších zemích. Všechny další registrované ochranné známky uvedené v tomto dokumentu jsou majetkem příslušných vlastníků.