První den Cisco Expo navštívila téměř tisícovka lidí, další sledovali on-line


Praha, 14. dubna 2010 - V pražském hotelu Clarion dnes odstartoval jedenáctý ročník Cisco Expo, dvoudenní konference o informačních a komunikačních technologiích. V rámci úvodní přednášky představili zástupci společností Cisco, EMC a VMware svůj pohled na současné fungování IT. Podle nich dnes nejsou náklady na IT vynakládány efektivně, což často komplikuje zavádění nových služeb a způsobuje nespokojenost u obchodních oddělení. Situace na trhu tak podle nich vyžaduje změnu koncepce.

"Ať se podíváme na jakékoliv statistiky, obvykle z nich vyplývá, že každá koruna investovaná do IT se na přímých obchodních přínosech podílí jen malou měrou. Až 70 procent investic směruje často do oblastí, které IT pouze udržují v chodu, a jen okolo 30 procent jde na věci, které organizaci odlišují od konkurence a mají pro ni skutečnou přidanou hodnotu," řekl dnes ráno Alexander Winkler, generální ředitel společnosti Cisco Systems Česká republika.

Podle Winklera to často vede k nespokojenosti s fungováním IT u manažerů, kteří znají často velmi efektivní způsoby využívání technologií ze svého soukromého života a chtěli by obdobné nástroje používat na svém pracovišti. Řešení vidí Winkler v řadě nových konceptů a technologií, které je možné v podnikové praxi využít, jako virtualizaci, cloudu, SOA, SaaS a dalších. Právě na tyto hlavní oblasti se letošní program Cisco Expo zaměřuje.

V rámci úvodní přednášky také Alexander Winkler představil řadu inovací společnosti Cisco pro jednotlivé typy zákazníků pokrývající různé technologické oblasti. K popisu budoucí role síťových technologií si přitom vypůjčil téma všudypřítomné sítě z filmu Avatar. Spolu s Michalem Fišerem z EMC a Ondřejem Vlachem z VMware společně podrobněji popsali inovace v oblasti datových center. Úvodní přednášku konference zakončil Miroslav Rakowski ze společnosti T-Mobile, který hovořil o moderních službách poskytovaných mobilními operátory.

První den konference, na který se registrovalo 930 lidí, dnes bude pokračovat 28 přednáškami a prezentacemi. Ty se budou věnovat oblastem, jako jsou moderní datová centra, virtualizace, cloud computing, spolupráce v IP sítích, bezpečnost sítí i cloud služeb, video, moderní technologie pro poskytovatele služeb a další. Součástí programu budou i živé ukázky zajímavých řešení či případové studie. První den bude završen společenským večerem pro registrované účastníky a hosty.

Zítra bude konference pokračovat druhým dnem. Ten bude opět zahájen úvodní prezentací, kde zástupci Cisco a T-Mobile, která je generálním partnerem konference, představí trendy v mobilních technologiích a také řešení Cisco pro komunikaci a spolupráci uživatelů přes IP sítě.  Zbytek dne bude patřit pěti celodenním odborným seminářům, takzvaným techtorialům, z nichž každý se bude podrobně zabývat jednou technologickou oblastí a bude tak vhodný především pro technicky zaměřené návštěvníky. Druhý den se očekává účast zhruba 700 návštěvníků.

Zájemci o téma čtvrteční úvodní přednášky, kteří se nemohou zúčastnit osobně, ji mohou obdobně jako u dnešní ranní prezentace sledovat pomocí služby Cisco WebEx. Stačí jim k tomu pouze připojení na internet a webový prohlížeč. Účast na úvodní přednášce on-line je bezplatná.


Kontaktní osoby:

Petr Ryvola, Marketing Manager, Cisco Systems ČR
pryvola@cisco.com, tel.: +420 221 435 034

Vladimír Komjati, mediální zástupce, Madison PA
komjati@madisonpa.cz, tel.: +420 724 505 309