Bloggeři NBC budou natáčet dění okolo her prostřednictvím videokamer Cisco Flip


(San Jose, USA, 11. února 2010) – Společnost Cisco oznámila spolupráci s americkou televizní stanicí NBC při přenosu zimních olympijských her ve Vancouveru. Navazují tak na partnerství z olympiády v Pekingu. Všechny videozáznamy budou v HD rozlišení přenášeny po IP síti, což umožní jejich editaci a zpracování v reálném čase. Divákům to umožní sledovat průběh her i přes internet nebo mobilní telefony. Bloggeři a analytici NBC budou mít k dispozici malé videokamery Cisco Flip pro obrazovou dokumentaci svých příspěvků. Pro stanici NBC se bude jednat o dvanáctou vysílanou olympiádu v historii a šestou v řadě.

„Diváci NBC budou mít veškeré sportovní akce na dosah ruky. Ať už se chtějí dívat prostřednictvím televize, počítače nebo mobilního telefonu, mají vždy možnost sami se rozhodnout, odkud a kdy se připojí. Vše je tak pod jejich kontrolou,“ řekl Panjak Patel, senior vicepresident a ředitel divize Cisco Service Provider Group ze společnosti Cisco.

V rámci spolupráce s americkou televizní stanicí NBC během zimních olympijských her v kanadském Vancouveru využije Cisco své řešení medianet, což je síťová infrastruktura využívající protokolu IP uzpůsobená potřebám videa a médií. Všechny HD videozáznamy z olympiády budou jejím prostřednictvím přenášeny po IP síti, kde budou ukládány, editovány, produkovány a distribuovány.

Díky vysokorychlostnímu datovému spojení, jež bylo zřízeno mezi studii NBC v New Yorku a Vancouverem, budou redaktoři NBC schopni na domácí půdě i po celém světě editovat v reálném čase videa z olympijských her, a to vše v rozlišení HD. Následně pak mohou být tato vida přijímána televizory, počítači a mobilními zařízeními.

NBC nabídne v průběhu olympiády, která začíná 12. února a potrvá 17 dní, divákům velké množství vysílacích hodin. Například během letních olympijských her v Pekingu získali diváci přístup ke 2200 hodinám video přenosů a k 3300 hodinám komentářů. Letos mají diváci NBC prostřednictvím svých osobních počítačů a notebooků přístup k video záznamům a mohou si vyžádat hlavní momenty, opakování nebo sportovní výsledky. Video a výsledky mohou sledovat i na svých mobilních zařízeních.

Důležitým nástrojem pro analytiky a bloggery stanice NBC budou videokamery Cisco Flip, kterými zaznamenají atmosféru a zimní scény okolo dění ve Vancouveru. NBC bude také při výrobě a archivaci videí testovat řešení Cisco Media Center Data a Cisco Unified Computing System.

NBC již vysílala 11 olympijských her a předčila tak i televizní stanici ABC, která zatím vysílala 10 olympiád. V roce 2008 se olympijské hry v Pekingu vysílané NBC staly nejsledovanější televizní událostí v dějinách USA. Sledovalo je tehdy 215 milionů diváků. Letošní zimní olympijské hry bude NBC vysílat jako šesté v řadě. NBC vlastní vysílací práva i na letní olympijské hry v Londýně v roce 2012.


Kontaktní osoby:

Petr Ryvola, Marketing Manager, Cisco Systems ČR
pryvola@cisco.com, tel.: +420 221 435 034

Vladimír Komjati, mediální zástupce, Madison PA
komjati@madisonpa.cz, tel.: +420 724 505 309