VPN Ve Güvenlik

Cisco, VPN (Yerel Özel Ağ) ve Güvenlik ile ilgili, geniş bir yelpazede çözümler sunmaktadır. Teknik Kararlardan Sorumlu kişiler için hazırlanmış örnek olay incelemeleri, teknik dokümanlar, makaleler, ROI (yatırımın geri dönüş) hesaplayıcı kullanma ve diğer Kaynaklar için burayı tıklatın...

VPN ve Güvenlik hakkında daha fazla bilgi edinmek ve sizin iş sahanıza sağladığı avantajları öğrenmek için okumaya devam edin. İşinizle ilgili ihtiyaçlarınız hakkında bir müşteri temsilcisiyle görüşmek için Cisco Asistan'ı tıklatın.

Genel Bakış

Güvenlik, Internet Ekonomisi'ni olanaklı kılan bir özelliktir ve e-iş stratejilerinin temel bileşenlerinden biri olmak zorundadır. Kuruluş ağı yöneticileri ağlarını daha fazla kullanıcıya ve uygulamaya açtıkça daha büyük riskler alırlar. Organizasyonlar bu riskleri alırken, PIX güvenlik duvarı, Cisco Güvenlik Saldırı Algılama Sistemleri ve Sanal Özel Ağ ürünleri e-iş çözümlerinin başarılı ve güvenli kurulumunu sağlamaktadır.

Korumayı sağlamak için her ağın için beş alanda güvenlik bileşenlerine sahip olması gerekiyor: Kimlik Sorgulama, Çevre Güvenliği, Güvenli Bağlantı, Güvenlik İzleme ve Güvenlik ilkesi yönetimi. Kimlik Sorgulama çözümümüz Cisco Güvenli Erişim Denetim Sunucusu'nu baz almaktadır. Çevre Güvenliği'nde Cisco Güvenli PIX güvenlik duvarı veya IOS Güvenlik Duvarı'na dayalı geniş bir yelpazede güvenlik duvarı seçenekleri sunuyoruz. Güvenli Bağlantı, yerler arası VPN'ler ve Uzaktan Erişim VPN'leri arasındaki Sanal Özel Ağlarla kurulabilir. Yerleşimler Arası VPN'ler ideal olarak, VPN'lerle en iyi çalışan Cisco 800, 1700, 2600, 3600, 7100 ve 7200 yönlendiricileriyle kurulur. Cisco VPN 3000 Concentrator uzaktan erişim VPN çözümümüzdür. Güvenlik İzleme bileşenlerimiz ise, Cisco Güvenli IDS ve bir savunma değerlendirme aracı olan Cisco Güvenli Tarayıcı'dır. Son olarak, Güvenlik İlkesi yönetimi ise Cisco Güvenli İlke Yöneticisi kullanılarak uygulanabilir.

PIX güvenlik duvarı, Cisco Güvenli IDS ve Cisco VPN ürünleri hitap ettikleri güvenlik pazarı dilimlerinde hızla pazar öncüsü olmuşlardır. PIX güvenlik duvarının geleceği son derece parlak. IDC, donanım tabanlı güvenlik duvarı pazarının yazılım tabanlı güvenlik duvarlarına kıyasla iki kat hızlı artacağını öngörüyor.

Bu teknoloji çözümünü oluşturan ürünler işinize çeşitli alanlarda faydalar sağlamaktadır:

Yararları:
Finans Bilgi Teknolojisi Satış ve Pazarlama Resepsiyon
Cisco SAFE size güvenli Sanal Kapanış işlemi, tedarikçilerinizle aranızda hesaplar ve faturalarla ilgili olarak güvenli iletişim, işlemlerinizde güvenli doğrulama, doğru kişilerin bağlandığına emin olmanız için ağınızın güvenliğini sağlama olanakları verir. Çalışanların uzaktan telefonla ağa bağlandıklarında güvenli erişime sahip olmaları gerekir. Güvenli bağlantı oturumlarının şifrelendiğinden ve çalışan bazında izin düzeylerinde şifreleme yapıldığından emin olunmalıdır. Güvenli bir bağlantı ve ödeme doğrulaması işletmelerin müşterilerine doğrudan çevrimiçi olarak satış yapmalarına, bu satışlarda müşterilerin ürün katalog bilgilerine güvenli olarak erişmelerine, güvenli finansal işlemlere ve dağıtıcılar açısından büyük önem taşıyan ödeme işlemleri doğrulamasına olanak sağlar . Bu bilgilere ulaşması gereken çalışanların gizli belgelere erişimini engeller. Çalışanlara belirli bina ve kaynaklara erişimlerinde kimlik denetimlerini yapmak için "Akıllı Kartlar" verilebilir veya parmak izi ya da göz taraması yapan Biyometrik sensörler kullanılabilir. Resepsiyon, girişler ve park alanlarında videolu güvenlik izleme sistemlerinin kullanılması ek bir koruma sağlar.

VPN ve Güvenlik:
Cisco PIX Güvenlik Duvarı Cisco IOS Güvenlik Duvarı Cisco Saldırı Algılama
Cisco Güvenlik Tarayıcısı Erişim Kontrol Sunucusu Cisco Güvenlik Politikası Yöneticisi
Kimlik Doğrulama Sanal Özel Ağ VPN Güvenlik Yönetim Çözümleri

Veri Merkezi İçin Metro Optik
Metro 1500 DWDM

LAN Anahtarlama
Catalyst 6000 Anahtar Catalyst 4000 Anahtar Catalyst Anahtarları (tümü)

Geç Kalmayın!

Daha fazla bilgi için Cisco ile irtibat kurun.