İçerik Duyarlı Ağlar

Cisco, İçerik Ağı oluşturmayla ilgili, geniş bir yelpazede çözümler sunmaktadır. Teknik Kararlardan Sorumlu kişiler için hazırlanmış örnek olay incelemeleri, teknik dokümanlar, makaleler, tasarım ve çözüm kılavuzları ve diğer Kaynaklar için burayı tıklatın...

İçerik Ağı hakkında daha fazla bilgi edinmek ve sizin iş sahanıza sağladığı avantajları öğrenmek için okumaya devam edin. İşinizle ilgili ihtiyaçlarınız hakkında bir müşteri temsilcisiyle görüşmek için Cisco Asistan'ı tıklatın.

Günümüzde Web, şirketler ve tüketiciler için en güçlü iletişim kurma ve öğrenme yöntemlerinden biri haline gelmiştir. Kuruluşların kendi ağlarından aldıkları performansı artırmalarını, buna karşılık maliyeti düşürmelerini sağlayan İçerik Ağı, Internet'i bir sonraki kuşağa taşımaktadır. Böylece şirketler de üretimi ve satışı artıran zengin ortam gibi yüksek bant genişliği gerektiren alt yapıları uygulayarak E-öğrenim, E-ticaret ve E-iletişim hedeflerini bir sonraki aşamaya taşıyabilecekler. Hızlandırılmış içerik teslimi, akan ortam servisleri, güvenilirliği yüksek ev sahipliği ve istendiğinde görüntü gibi CDN servislerinin planlı kullanımının 1999 yılındaki %8'den 2000 yılında %31'e, pazarın da 2000 yılındaki 97 milyon dolardan 2003 yılında 2,1 milyar dolara yükselmesi beklenmektedir.

Cisco İçerik Ağı çözümü, zengin Internet içeriğini kullanıcılarınıza ulaştıran güçlü bir ağ sistemidir. Cisco AVVID (Ses, Video ve Entegre Veri Mimarisi) üzerine inşa edilmiştir. Bu teknoloji, içeriği en uygun konumdan sunmak üzere ağınızda çeşitli yerlere otomatik olarak dağıtır, böylece kullanıcıların bu zengin Web deneyimi ile dünyayı bambaşka bir biçimde keşfetmelerini sağlar. İş yerlerine ve evlere Internet üzerinden yüksek kalitede ortam akışı sağlama hayali bugün bir gerçeklik haline gelmiştir. Cisco Systems, Veri Merkezi ve Kuruluş Şubeleri için bütün bunları mümkün kılacak teknoloji ve çözümlerini sunmaktadır. Sektörün tek eksiksiz içerik ağı çözümü olan bu çözüm şu beş temel öğeden oluşmaktadır: İçerik Dağıtımı, İçerik Yönlendirme, İçerik Anahtarlama, Kenara Kadar İçerik Teslimi ve Uç Uca Akıllı Ağ Servisleri.

Bu teknoloji çözümünün kuruluşunuzun çeşitli bölümlerine sağlayacağı faydalar şunlardır:

Faydalar:
Veri Merkezi Kuruluş Şubeleri
Veri merkezinizin her zaman açık, web trafiğindeki bağlantıların da güvenli olarak ve en hızlı biçimde en uygun konumdaki sunucuya yapıldığından emin olmanız gerekir. Cisco CSS 11000 Serisi İçerik Servisi Anahtarları, Catalyst 6500 serisi için İçerik Anahtarlama Modülü kartı, Ev Sahipliği Çözümü Motoru 1105 ve İçerik Dönüştürme Motoru 1400 e-ticaret ve Web ev sahipliği sağlayıcılarına DoS koruması, önbellek/güvenlik duvarı için yük dengeleme ve 'ani kalabalık' yönetimi gibi servisler sağlar. Local Director, birden çok sunucuda TCP/IP trafiği yükünü dengeleyerek yüksek kullanılabilirliğe ve ölçeklenebilirliğe sahip bir Internet çözümü sunar. Distributed Director, Internet servislerini tüm dünyaya yayılmış Internet sitelerine etkili bir biçimde dağıtır.

Internet'te iş yapmak, güvenli ve her zaman erişilebilir bir ortamda sürekli olarak olumlu bir kullanıcı deneyimi oluşturmayı gerektirir. Cisco Veri Merkezi ürünleri gelirinizi korumanızı sağlar, ayrıca:

•  Şirket kaynaklarının güvenliği site performansından ödün verilmeden sağlanır.

•  Önemli müşterilere, içeriğe ve işlemlere öncelik verilir.

•  Ortam akışı ve dijital ürün teslimi hızlıdır.

•  Site, sunucu ve içeriğin yedekli olması %100 erişilebilirliği garantiler.

•  "Güncel içerik" için sitenin aşırı yüklenmeye karşı korunması iş akışını kesintiye uğratmaz.
Küresel bir organizasyon olarak çalışanlarınızı, iş ortaklarınızı, tedarikçilerinizi ve müşterilerinizi, nerede olurlarsa olsunlar, geri dönüşü yüksek ve maliyeti düşük bir biçimde nasıl bilgilendirip ve eğitebilirsiniz? İçerik Ağı kullanılarak yapılan çevrimiçi öğrenim ve iletişim, geleneksel sınıf içi öğretimden 10 kat daha ucuzdur. Cisco İçerik Ağı, standart web sunucuları ve ortam yürütücüleri kullanılarak yüksek bant genişliği gerektiren zengin ortam içeriğin canlı olarak ve istendiğinde masaüstüne iletilmesini sağlar.

Elde edeceğiniz faydalardan bazıları şöyle özetlenebilir:

•  Hem dahili hem de harici iletişim gelişir.

•  Ürünler daha hızlı pazara sunulur.

•  Çalışan verimi yüksek şirketlerde üretkenlik artar.


Ürünler:
Cisco CSS 11000 Serisi İçerik Servisi Anahtarları  
İçerik Motoru Ev Sahipliği Çözümü Motoru 1105
İçerik Dağıtım Yöneticisi Cisco İçerik Yönlendiricileri

Geç Kalmayın!

Daha fazla bilgi için Cisco ile irtibat kurun.