Kamu Sektörü

Bu endüstri Devlet ve Yerel Yönetimlerden Savunma operasyonlarına kadar geniş bir etkinlik yelpazesini içeriyor. İnternet tüm bu kategorilerde etkisini gösteriyor, devletler hizmet ve maliyet denetimi yarışında geride kalmanın risklerini her geçen gün daha iyi anlıyorlar.

Hükümetler
Yasama ve yürütme süreçlerinde liderliği üstlenme ve verimi yükseltme devletlerin sorumlulukları arasındadır. Bu sorumluluğu yüklenen departmanlar internet uygulamalarının olanaklı hale getirdiği gelişim için gereken güç ve becerileri tanımlıyorlar. Söz konusu departmanların siyaset ustalarının oluşabilecek dijital ayrışmada aradaki farkı kapatma konusundaki vatandaş beklentilerini karşılamalarını sağlamaları gerekiyor.

Savunma
İnternetin bir ulusun savunma güçlerinin hedeflerini gerçekleştirmelerine nasıl yardımcı olabildiğini görmek insanı şaşırtıyor. Genel Kurmayda, operasyon düzeyinde, eğitim sınıfında veya tedarik zincirinde etkili ve çok yönlü internet altyapısı kendini gösteriyor.

Yerel Yönetimler
Demokratik ülkeler vatandaşı müşteri gibi algılayan ve siyasetçilerin güçlü erişim ve kalite sözlerini gerçekleştirecek bir hizmet düzeyi sunmak istiyorlar. Bugün internetin gücü ve e-stratejinin uygulanmasıyla bu hizmetlerin geliştirilmesi etkileşimli bir şekilde erişilebilir hale getirilebilir.

Çözüm Örneği: GigaPort