Yönetimsel verimliliğin artırılması

Sağlık hizmetlerinde maliyetleri belirleyen iki etken vardır:

 • İnsanların uzun yaşam beklentileri; ve
 • Tıptaki gelişimler.

Sağlık hizmeti veren kuruluşlar temel işlevlerindeki (hasta tedavisi) önemli kaynaklara yoğunlaşmak için hizmetlerinin yönetimini ve sunumunu optimize etmelidirler.

Bunun için de temel işlemleri modernleştirmeleri ve otomatikleştirmeleri gerekir. Örneğin hastane randevularının kaydedilmesi, reçetelerin düzenlenmesi ve sağlık malzemeleri tedarik yönetimi.

Randevu kayıt ve reçete düzenleme işlemleri standart, ulusal düzeyde ve ülke çapında çözümlerin hızla uygulanabileceği açık fırsatlardır.

Endüstri analistleri, işakışı yazılımı ve online formların kullanımıyla sağlanacak temel işlem otomasyonunun global düzeyde on milyarlarca dolarlık tasarruf sağlayacağını tahmin ediyorlar.

Endüstri Çözümleri:

Sağlık kuruluşlarının verim artışını başarmak için şunları yapmaları gerekiyor:

 • Birincil ve ikincil sağlık uzmanlarına (doktorlar ve hastane danışmanları) ülke çapında ulaşımı sağlayacak bir online bağlantı sistemi kurulması. Bu çözüme, danışman ve klinik ajandalarına online erişim sağlayan hastane ekstranetleri gibi yerel çözümler öncülük edebilir.
 • Elektronik (kağıtsız) reçete düzenleme merkeziTüm çözümler (randevu ve reçete hizmetleri) sağlık kuruluşuna ve ödeme yapanlara bir uygulama hizmet sağlayıcısı (ASP) aracılığıyla verilebilir.

Yararlar:

 • Maliyet Düşürme
  Sağlık sektöründe düşük idari maliyetler sağlık kuruluşları ve ödeme yapanlar için azaltılmış idari işlemlerle sağlanacaktır. (Endüstri uzmanları bunun dünya çapında on milyarlarca dolarlık tasarruf sağlayabileceğini söylüyorlar.)
 • Verimlilik Artışı:
  Önemli personel asıl işleri için serbest kalacaktır.
 • Yönetimsel Verimlilik:
  Daha kaliteli, gerçek-zamanlı bilgi, örneğin fizisyen ve doktorlar randevu isteklerini online olarak alacaklar ve iletişim zorluklarını azaltacaklar, hastalar ise randevu isteklerinin teyidini anında alacaklar. (Memnuniyet seviyesi artacak).
 • Maliyet Düşürme:
  Azalan reçete sahtekarlıklarıyla maliyetler düşecek.

İlgili Cisco teknoloji ve çözümleri:

İlgili iş çözümleri:

Yardım

Paylaş