Sürekli sağlık profesyoneli gelişimi

Sağlık endüstrisindeki profesyonellerin klinik bilgiler, prosedürler ve deneyimlerle ilgili güncel gelişimlerden ve araştırmalardan sürekli haberdar olmalarını sağlamak sağlık kuruluşu yönetimlerinin karşı karşıya oldukları zorlu görevlerden biridir.

Tedavi seçiminde etkin rol üstlenmek isteyen ve bilgi almak için doktorlarıyla diyalog kuran bilgili hastaların artması bu görevi daha da zorlaştırıyor.

Planet Medica ve Goldman Sachs 1999'da yayınladıkları bir raporda 2001 yılına kadar Avrupalı internet kullanıcılarının yüzde 30'unun sağlık bilgileri almak için webi kullanacaklarını ve bu sayının 2005 yılına kadar yüzde 55'e çıkmasının beklendiğini açıklamışlardı.

Profesyonel gelişim klinik bilgilerin basit bir şekilde yayınlanmasından daha fazla şeyi ifade etmektedir: Evrim geçiren hasta - doktor ilişkisinin daha iyi değerlendirilmesi için her düzeyden çalışanın yeniden eğitilmesi gerekiyor.

Endüstri Çözümleri:

Etkin bir Sürekli Sağlık Profesyoneli Gelişimi, doktor ve hemşirelerin bilgilerinin sürekli güncel tutulması ve yeniden eğitilmeleri açısından büyük önem taşımaktadır. Öğrenimin diğer biçimlerini destekleyecek biçimde herhangi bir zamanda veya herhangi bir yerden daha fazla kurs alınması için internetin kullanımı da önemlidir. E-Öğrenim geleneksel sınıfta öğretimin etkin bir tamamlayıcısı olacak, doktor ve hemşirelere bazı yeni hizmetler sunacaktır:

 • Online kayıt ve yönetim prosedürleri
 • Online sınav
 • Online kurs değerlendirmesi ve sertifikasyon
 • Online eğitim desteği
 • İstenilen bir zamanda ve uzaklığa bağlı olunmaksızın öğrenime erişim
 • Karmaşık, özel prosedür ve pratiklerin gerçek zamanlı olarak çoklu ortamda gözlemlenmesi

Doktorlarla bağlantı kurmak ve bilgi paylaşmak için İngiltere'deki NHS Direct veya Fransa'daki RSS gibi ülke geneline yayılmış bir ağın kullanılması gerekecektir. Avrupa Birliği sınırları içinde, hizmet sağlayıcıların çalıştırdığı, güvenli sanal özel ağlar üzerinden faaliyet gösteren 11 ulusal sağlık ağı bulunmaktadır. Telekom şirketlerinin çoğalması, Skolar ve Web-MD gibi uygulamalar ve öğrenim hizmetleri sağlamaktadır.IP-TV ve sanal sınıf gibi yeni öğrenim uygulamaları başlatmak için yüksek bant genişlikli anahtarlama altyapısı gerekmektedir.

Yararlar:

 • Sağlık profesyonellerine sistem üzerinden ortak standartların ulaştırılabilmesiyle sağlanan daha tutarlı bakım sayesinde artan hasta bakım kalitesi
 • Doktorlar ve diğer sağlık ekibi üyelerinin memnuniyetinin artması (İşgücü Optimizasyonu), potansiyel yeni gelirler
 • Ölçeklenebilirlik: ders alan öğrenci sayısı büyük ölçüde artırılabilir
 • Esneklik: belirli bir zamana ve yere bağlı kalmaksızın öğrenim ortamına erişim.
 • İlaç kullanımının azalması ve böylece hastane ile işverenin maliyetten tasarruf sağlaması

İlgili Cisco teknoloji ve çözümleri:

İlgili iş çözümleri:

Yardım

Paylaş