Zespół Zarządzający Cisco Poland

Dariusz Fabiszewski, Dyrektor Generalny

Dariusz Fabiszewski

Dariusz Fabiszewski jest Dyrektorem Generalnym Cisco Systems Poland od marca 2011 roku. Wcześniej pracował w międzynarodowej firmie doradczej Ernst & Young jako kierownik i ekspert w grupie doradztwa informatycznego w Dziale Doradztwa Biznesowego. W latach 2003-2009 był Dyrektorem Generalnym w firmie IBM Polska. Wcześniej pracował jako Dyrektor Zarządzający w Fujitsu Siemens Computers, gdzie był odpowiedzialny za region obejmujący Polskę, Czechy, Rosję oraz kraje Wspólnoty Niepodległych Państw. W latach 1998-99 był Dyrektorem Zarządzającym w Siemens Business Services and Information & Communications Products w Polsce.

Dariusz Fabiszewski jest wykwalifikowanym liderem biznesowym z bogatym doświadczeniem w obszarze sprzedaży i zarządzania oraz posiada szereg udokumentowanych sukcesów w tych dziedzinach.

Jest absolwentem Politechniki Warszawskiej na kierunku Telekomunikacja. Ukończył również szkolenie menedżerskie Executive Business Education w Babson College (Boston, 1997).


Piotr Skirski, Dyrektor ds. Projektów Strategicznych na rynek Public

Pracuje dla Cisco Systems Polska od 1999 roku. Jest odpowiedzialny za kluczowe obszary wzrostu dla Cisco w Polsce oraz zespół obsługujący sektor publiczny. Przez lata związany z działem sprzedaży, odpowiadając za budowę strategii oraz zespół współpracujący z rynkiem samorządowym i edukacyjnym w Polsce. Tworzył politykę współpracy z firmami doradczymi w zakresie wykorzystania funduszy unijnych. Odpowiadał za strategię sprzedaży oraz zespół obsługujący sektory: publiczny, finansowy, energetyczny, paliwowy, kolejowy oraz projekty regionalnych sieci szerokopasmowych i regionalnych chmur edukacyjnych.

Interesuje się wpływem innowacyjnych rozwiązań na zrównoważony rozwój społeczności lokalnych i edukacji, a także wykorzystaniem potencjału Internetu Wszechrzeczy do zmiany jakości życia i zwiększenia efektywności gospodarki.

Był przewodniczącym komitetu w ramach FTTH Conference 2015 i FTTH Council Europe.

Piotr Skirski jest absolwentem Wydziału Elektroniki na Politechnice Wrocławskiej.


Marcin Chudak, Dyrektor ds. Sprzedaży na Rynek Commercial

Marcin Chudak jest związany z Cisco Systems Poland od 2006 roku, w sierpniu 2012 roku objął funkcję Dyrektora ds. Współpracy z Partnerami Handlowymi. Jest odpowiedzialny za tworzenie polityki rozwoju, zarządzanie relacjami partnerskimi w Cisco Systems, rozwój programów partnerskich, a także szkolenia i certyfikację nowych firm. Jednocześnie zarządza sprzedażą do Klientów z sektora komercyjnego.

W latach 2003-2006 pracował w SAP Polska, gdzie był odpowiedzialny za zarządzanie i sprzedaż dla segmentu małych i średnich przedsiębiorstw. Wcześniej związany z firmami Hewlett-Packard, Comfort Meridian Polska, Digital Equipment oraz Compaq Computer. W swojej pracy zawodowej był zaangażowany w liczne projekty o wielofunkcyjnym charakterze, posiada bogate doświadczenie z zakresu sprzedaży oraz rozwoju biznesowego w ramach branży IT.

Marcin Chudak jest absolwentem Instytutu Informatyki na Wydziale Elektroniki Politechniki Warszawskiej, a także posiada tytuł MBA Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Zarządzania im. L. Koźmińskiego.


Agnieszka Jabłońska, Dyrektor Kanału ds. Sprzedaży

Agnieszka Jabłońska

Agnieszka Jabłońska w lutym 2015r. objęła stanowisko Dyrektora Kanału ds. Sprzedaży. W Cisco od 1999 r., wcześniej na stanowisku Menadżera ds. Dystrybucji do Małych i Średnich Przedsiębiorstw była odpowiedzialna za tworzenie i koordynację strategii firmy w zakresie dystrybucji oraz zespół obsługujący klientów z obszaru sektora małych i średnich przedsiębiorstw. W Cisco Systems Poland odpowiedzialna była także za szeroko rozumianą politykę rozwoju i zarządzanie relacjami w kanale partnerskim, w tym, wdrażanie w Polsce programu ACE (Accelerate Channels) dla regionu Europy, Bliskiego Wschodu oraz Afryki (EMEA).

Związana z branżą informatyczną od 1995 r. Pierwsze doświadczenia zawodowe zdobywała w firmie Internet Technologies Poland, gdzie odpowiadała za kontakty z klientami oraz wsparcie sprzedaży. Później pracowała w Carlberg & Son Electronic jako Menadżer ds. Logistyki i Zakupów będąc odpowiedzialna za rozwój i wdrażanie polityki ds. logistyki i zakupów, negocjowanie umów z dostawcami oraz nadzorowanie działań z zakresu obsługi klientów.

Agnieszka Jabłońska posiada wyższe wykształcenie ekonomiczne, w tym tytuł MBA Strategic Management Oxford Brookes University. Wolne chwile przeznacza na podróże i sport. Wśród jej ulubionych dyscyplin wymienia jogę, pływanie, nurkowanie oraz narciarstwo.


Grzegorz Dobrowolski, Dyrektor ds. Sprzedaży Rozwiązań Data Center & Virtualization

W Cisco od 1999 roku. Odpowiedzialny za rozwój oraz sprzedaż rozwiązań Data Center oraz Wirtualizacja polskiego oddziału Cisco Systems. Wcześniej pracownik firmy Ericsson Polska, Polsko-Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych oraz Centrum Informatycznego SGGW. Posiada blisko dwudziestoletnie doświadczenie w obszarze IT. Jest specjalistą z zakresu rozwiązań infrastruktury komunikacyjnej, infrastruktury Data Center oraz rozwiązań dla wirtualizacji.

Absolwent Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej oraz Programu Executive MBA prowadzonego przez Międzynarodowe Centrum Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego oraz University of Illinois.


Łukasz Bromirski, Dyrektor Techniczny

Łukasz Bromirski jest związany z Cisco od 2005 roku. Karierę w firmie rozpoczynał jako inżynier wspierający Partnerów Cisco (Channel System Engineer), następnie pełnił funkcję Dyrektora Technicznego Działu Wsparcia Partnerów oraz Operatorów Telekomunikacyjnych. W latach 2014-2016 pełnił funkcję Dyrektora ds. Projektów Strategicznych na rynek Enterprise. Obecnie zajmuje stanowisko Dyrektora Technicznego.

Łukasz Bromirski jest związany z branżą ICT od 1997 roku. Przed dołączeniem do Cisco Systems Poland przez trzy lata pracował w firmie Tech Data Polska jako konsultant wspierający projekty oparte o szerokie portfolio rozwiązań sieciowych, przez ponad dwa i pół roku w Dziale Telekomunikacji firmy Agora S.A., oraz przez dwa lata jako programista i administrator sieci w firmie PPW Protechnika Systemy S.A.

Prowadzi z ramienia Cisco współpracę z czołowymi uczelniami wyższymi w Polsce, pomagając promować edukację w obszarze nowych technologii w ramach Akademii Cisco. Kieruje klubem CCIE Polska - płaszczyzną wymiany poglądów na tematy technologiczne, dotyczące takich zagadnień jak np. rozwój sieci szerokopasmowej. Współtwórca konferencji PLNOG, zrzeszającej operatorów telekomunikacyjnych z Polski.


Artur Czerwiński, Dyrektor ds. Cyfryzacji

Absolwent Politechniki Warszawskiej. Z firmą Cisco związany od 1998. Początkowo na rynku polskim odpowiedzialny za technologiczną współpracę z operatorami telekomunikacyjnymi. Od 2002 roku rozwijał pozycję Cisco na rynkach Środkowej i Wschodniej Europy pełniąc funkcję dyr. technicznego na tym obszarze. Od 2008 zarządzał zespołem wysokiej klasy konsultantów technologicznych odpowiedzialnych za najbardziej zaawansowane projekty na terytorium Rosji, CEE i Bliskiego Wschodu. W 2011 przejął odpowiedzialność za rozwój na rynku polskim zaawansowanych technologii komunikacyjnych określanych mianem Unified Communications, a w 2014 za rozwiązania Enterprise Networking obejmujące routing, przełączniki oraz sieci bezprzewodowe. Od 2016 roku zajmuje się obszarem Internetu Rzeczy (IoT).


Mariusz Baczyński, Dyrektor Regionalny ds. Rozwoju Rozwiązań Cyberbezpieczeństwa

Mariusz Baczyński jest dyrektorem regionalnym ds. rozwoju rozwiązań Cyberbezpieczeństwa w Europie Wschodniej. Dołączył do CISCO w roku 2000 jako inżynier systemowy i od tego czasu pełnił w firmie liczne funkcje techniczne, doradcze, sprzedażowe i kierownicze w Polsce, Wielkiej Brytanii oraz na innych rynkach europejskich i wschodzących. Mariusz jest absolwentem informatyki na University of Western Sydney w Australii oraz studiów MBA na Open University Business School w Wielkiej Brytanii.

 


Anna Janas, Dyrektor ds. Marketingu

Anna Janas, związana z Cisco Systems Poland od 2010 roku, w sierpniu 2012 roku objęła funkcję Dyrektora ds. Marketingu. Odpowiada za tworzenie i nadzorowanie polityki firmy w zakresie marketingu, ustalania celów, wdrażania i kontroli wykonania planów marketingowych wspierających poszczególne architektury oraz sprzedaż produktów Cisco Systems.

Posiada ponad dziesięcioletnie doświadczenie w opracowywaniu i prowadzeniu kampanii marketingowych dla branży technologicznej. Wcześniej związana z firmami MiTAC, iiyama czy Tandberg, gdzie była odpowiedzialna m.in. za wdrażanie planów marketingowych na region Europy Środkowo-Wschodniej oraz działania marketingowe towarzyszące wdrażaniu nowych produktów zgodnie z potrzebami lokalnych rynków.

Anna Janas jest absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz Instytutu Nauk Politycznych w Strasburgu. Ukończyła także studia Charted Institute of Marketing (CIM) w ramach Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Zarządzania im. L. Koźmińskiego.


Katarzyna Nałęcz, Dyrektor ds. Personalnych

Katarzyna Nałęcz z Cisco Systems związana jest od 2005 roku. Przez wiele lat zajmowała się rekrutacją na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej, od 2012 roku jest Dyrektorem ds. Personalnych i odpowiada za wsparcie biznesu w obszarze Zarządzania Zasobami Ludzkimi.

Koordynując działania zespołów HR w Warszawie i Krakowie, zapewnia spójność polityki personalnej ze strategicznymi celami organizacji. W szczególności odpowiada za implementację i zarządzanie procesami ocen pracowniczych i rozwoju talentów, szkolenia, zaangażowanie pracowników oraz obszar wynagrodzeń i benefitów.

Jest absolwentką filologii romańskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończyła podyplomowe studia z zakresu zarządzania w Szkole Głównej Handlowej oraz liczne szkolenia z zakresu Human Resources i sprzedaży.